People of ZELENKA - Juraj Porada

20. 6. 2022

Jestliže na našich chodbách uslyšíte hurónský smích, existuje poměrně vysoká pravděpodobnost, že Juraj, náš šéf obchodu, je někde poblíž. Jako mazákovi musí další medailonek patřit právě jemu. Nedávno totiž oslavil 11leté výročí u ZELENKY.

„Hrozne to ubehlo! Pred tými 11 rokmi som sa pôvodne hlásil na pozíciu obchodného zástupcu v jazykovke, ale keďže som Slovák, dohodli sme sa na poste v oddelení prekladov a začal som loviť klientov práve na slovenskom trhu,“ popisuje začátky Juraj.

U ZELENKY ho hned od začátku překvapila a potěšila přátelská až rodinná atmosféra, možnost skloubit kariéru se školou a mnohem později také s prací horského průvodce. Důležité jsou pro něj i možnosti neustálého rozvoje a naše dobrodružné firemní akce.

„Obchod ma neskutočne baví, ale aby som mal prehľad, vyskúšal som si u nás aj prácu projektového manažéra. Odvtedy mám k našim „projekťákom“ o to väčší rešpekt, pretože by som ich prácu dlhodobo rozhodne nezvládal,“ zmínil Juraj možnost rotací uvnitř naší společnosti. Někteří kolegové díky nim zjistili, že jim víc sedí jiná pozice, než na kterou původně nastoupili, a dnes jsou spokojenější.

Díky svému drivu se Juraj už pár let po nástupu stal vedoucím obchodního oddělení a začal řídit celý tým našich obchoďáků z českého, anglického i německého oddělení.

Má rád výzvy, jež vyžadují kreativní řešení, ale nejvíc ho baví projekty, které nejsou přímočaré a mají celospolečenský přesah. „Raz sme robili preklady pre Unicef, šlo o aplikáciu pre týrané deti. Naši prekladatelia boli projektom nadšení a sami rovno ponúkli výrazne zníženú sadzbu. Firma zaplatila podstatnú časť nákladov zo svojho a zvyšok sme vybrali medzi sebou my zamestnanci. Preklady sme dokončili a ovládol nás skvelý pocit, že sme pomohli dobrej veci. Síce sa ten projekt, bohužiaľ, nakoniec nespustil, ale to je, skrátka, život. My sme do toho dali všetko a snáď sa tie texty ešte niekedy použijú a pomôžu. :-)“

Jeho motto je jasné – I cesta je cíl. Platí to pro jeho výšlapy po horách, ale také u nás v kancelářích. Juraj se za všech okolností snaží být příjemně naladěný a svou dobrou náladu přenášet na kolegy, dodavatele i naše zákazníky. A i když dojde na zádrhely, staví se k nim čelem a k tomu samému motivuje svůj tým i každého z nás.

No, a když zrovna neřeší překlady, vyráží do hor v Česku i zahraničí, kde ho napadají různá vylepšení pro práci obchodního oddělení a také tam samozřejmě „spriada plány na ovládnutie sveta,“ dodává se smíchem.

„Tie najlepšie nápady mi vždy svitnú v mysli na nejakej túre alebo na zaistenej ceste skalnatým terénom. Preto som veľmi rád, že mi vedenie našej prekladateľskej agentúry umožňujú v lete pravidelne ‚opúšťať‘ firmu a ja môžem sprevádzať turistov po horách, čo je teraz moja najväčšia vášeň,“ usmívá se náš šéf obchodu.

Jen vteřinku, prosím

Abyste tu pohodlně našli vše o našich jazykových službách, používáme nezbytné soubory cookies. Když povolíte i ty marketingové, občas na vás někde vyskočí naše reklama. :-)

Zjistit víc o ochraně osobních údajů na našem webu