People of ZELENKA – Lukáš Pospíšil

7. 6. 2024

Lukáš patří k nejčerstvějším úlovkům naší HR ředitelky Šárky Kadlčíkové a pracuje tak u ZELENKY poměrně krátce – nestrávil s námi ještě ani rok. Za tu dobu se však již stal plnohodnotným členem obchodního týmu a s nadšením a péčí se stará o jemu svěřené zákazníky.

„To, co v životě hledáme, taky najdeme.“

 

❓Nastoupil jsi k nám loni v červenci. Jaké jsou zatím tvé dojmy?

Za sebe mohu říct, že jsem tu opravdu velice spokojený. A věřím, že to tak i zůstane. V tom mě ostatně utvrzuje i vědomí, že je s mým působením zde spokojený i můj nadřízený.

❓ Jak moc náročný pro tebe byl začátek u ZELENKY?

Začínat v nové firmě od nuly je vždycky výzva. Mně se startem hodně pomohl můj vstřícný, ochotný a pohodový šéf, díky Ondro! Ale pochvalu si nezaslouží jen on. Opravdu mile mě totiž překvapil velmi přátelský kolektiv lidí, kteří tady pracují. Zaučování mi usnadnily i krásně zpracované materiály pro nové zaměstnance. I když ty mi daly paradoxně také asi nejvíc zabrat. Informace z nich stále ještě vstřebávám.

Jakou funkci u ZELENKY zastáváš?

Pracuji jako obchodní manažer. Mým úkolem je péče o stávající zákazníky a získávání těch nových. Mám kladný vztah k IT, takže mě obzvlášť baví jakékoli projekty s tím spojené – například překlady webových stránek nebo aplikací.

Co z toho, co děláš, ti v práci přináší největší radost?

Když se mi podaří získat větší zakázku vlastními silami. Snad takto budu dělat radost sobě i ostatním co nejčastěji. Zároveň doufám, že budu získávat důvěru nových zákazníků. Jen s oboustrannou důvěrou je možné navazovat úspěšná a dlouhodobá partnerství, a to je to, o co nám u ZELENKY jde.

❓ Stihlo tě už něco i pořádně potrápit?

Ano, jeden takový projekt si vybavuji. Abychom vůbec mohli začít s překladem, museli jsme se zákazníkem nejprve vyřešit grafickou úpravu zdrojového dokumentu. Po zdlouhavé e-mailové komunikaci, několika telefonátech a online schůzce s grafikem zákazníka se nám nakonec povedlo všechno podchytit. Nebo jsme si to aspoň mysleli. Protože jak to tak bývá, ani následný proces realizace a odevzdání se neobešel úplně bez komplikací. Chtěl bych ale vypíchnout, že i když něco neběží hladce a občas nastanou i složité situace, tak u ZELENKY nakonec dojde vždy vše do zdárného konce.

❓ To zní snad až příliš optimisticky.

Možná, ale mám kolem sebe opravdu skvělý kolektiv a moc dobře se mi tu pracuje. Velmi k tomu přispívá také fakt, že člověku nikdy nechybí opora a pomoc – ať už od kolegů nebo i od nadřízených. Navíc to tu žije v duchu vtípků a dobré nálady.

❓ Když už zmiňuješ dobrou náladu, co ji navodí tobě?

Rád pomáhám a zpívám. Kdyby bylo možné tyto dvě oblasti spojit a zpěv byl prospěšný lidem ve větším měřítku, tak nic jiného nedělám. I proto jsem si náramně užil vánoční večírek. Byla tam možnost vyzkoušet si karaoke. To jsem si nemohl nechat ujít a předvedl jsem svůj pěvecký talent. Navíc mě velmi mile překvapilo, když mě naše HR ředitelka oslovila, abych se v rámci večírku organizačně podílel na jedné soutěži, která tam probíhala. Bylo to krátce po skončení mé zkušební doby a já jsem to vnímal jako krásné gesto přijetí do kolektivu.

❓ Máš nějaké motto, které charakterizuje tvůj přístup k životu?

Motto jako takové nemám, ale jsem přesvědčený o tom, že to, co v životě hledáme, taky najdeme. A že to, co zaséváme, také nakonec sklízíme. Jinými slovy že lidé a věci, kterými se dennodenně obklopujeme, a informace, které přijímáme, do značné míry určují, jakým směrem se náš život bude ubírat a jak budou vypadat naše vztahy a prostředí, ve kterém žijeme.

Jen vteřinku, prosím

Abyste tu pohodlně našli vše o našich jazykových službách, používáme nezbytné soubory cookies. Když povolíte i ty marketingové, občas na vás někde vyskočí naše reklama. :-)

Zjistit víc o ochraně osobních údajů na našem webu