People of ZELENKA - Šárka Kadlčíková

16. 9. 2022

„Ve firmě jsem už od roku 2007 a hned od začátku jsem byla mile překvapená, jaká tu panuje přátelská atmosféra. Že tu lidi spolu chodí třeba posedět po práci a není to jen šup šup, odbouchat si to a honem domů,“ začíná Šárka svůj medailonek.

Začínala jako projektový manažer a později vedla celý tým. Postupem času ale zjistila, že by ji spíš bavila jiná práce. Hodně ji chytla témata jako firemní kultura, náborové postupy, práce s lidmi nebo organizace nejrůznějších událostí. A protože u ZELENKY razíme pravidlo, že každý by měl dělat hlavně to, v čem je dobrý a co ho zajímá, Šárka dostala možnost přejít do HR oddělení.

Ukázalo se, že to byla správná volba.

„Na personálním jsem se okamžitě našla. Mám ráda komunikaci s lidmi, a i když je to někdy vyčerpávající, protože ne každému se dá 100% vyhovět, stále mě to baví. Podle mě by se člověk měl stále učit a já se tady od ostatních učím dnes a denně.

Dnes už jako HR manažerka mám pod palcem nejen nábor nových zaměstnanců, jejich uvedení do fungování naší firmy a péči o stávající kolegy, ale například i pořádání vánočních večírků, teambuildingů, setkání se zákazníky či dodavateli a spoustu dalších věcí. Je to hodně pestré a přesně to mě na tom baví.“

Z čeho má Šárka v práci největší radost?

„Toho je moc! Třeba když se mi podaří nabrat ideálního parťáka do týmu nebo uspořádat povedenou akci pro kolegy. Mám ráda i „obyčejný“ příjemný pokec v kuchyňce, než se nám udělá kafe. Nejvíc mě ale asi potěší, když se někomu něco povede a podělí se o to se mnou. Mám prostě radost, když mají radost ostatní. :-)“

Šárčino motto je „With every heartbeat“, protože jde do všeho naplno, a to nejen v práci. Má procestováno několik kontinentů, miluje zvířata a sport. Běhá, jezdí na kole, pálí to na badmintonu nebo výletuje po horách. Tuhle svoji vášeň ráda přenáší na ostatní, ať už jde o rodinu nebo kolegy.

„Musím říct, že jsem opravdu vděčná i za to, že u ZELENKY můžu skloubit pracovní a rodinný život. Jsem zvyklá vstávat hodně brzo (to mě naučila dcerka Sára Marie) a když to jde, můžu si práci rozložit tak, že všechno stihnu a ještě se jí můžu pověnovat. Na rodinu nedám dopustit, takže jsem za takovou možnost moc ráda.“

Šárka si vzpomněla i na jednu vtipnou historku: „Doteď vzpomínám na telefonát od jedné zákaznice. Zvedla jsem telefon, představila se a pak na druhé straně slyšela jen smích a pak otázky: „Děláte si ze mě srandu? To myslíte vážně?!“ Volala totiž paní Šárka Kadlčíková z Ostravy. A u nás ve Zlíně jsem to zvedla já, Šárka Kadlčíková, narozena v Ostravě.“

A úplně na konec dáme prostor naší CEO Ivě Vedrové, která Šárku zná dlouho a dobře:

„To, co Šárka v medailonku chválí směrem k práci, je hlavně její velká zásluha. Do svojí práce dává to nejcennější – to, co po vás šéf nemůže nikdy vyžadovat, ale když to máte a do své práce to dáte, je to ta největší výhra pro celý tým – srdíčko. Na Šárce si cením oba dva její protipóly – citlivou a empatickou stránku, kterou využívá hlavně při pohovorech, ale také tu druhou stránku – její tvrdost, energičnost a sílu. Tu tam sází při zápasech badmintonu anebo když je krize, ve které vás díky tomu dokáže podržet. Je pro mě každodenní inspirací i hnacím motorem a jsem moc ráda, že ji máme."

Jen vteřinku, prosím

Abyste tu pohodlně našli vše o našich jazykových službách, používáme nezbytné soubory cookies. Když povolíte i ty marketingové, občas na vás někde vyskočí naše reklama. :-)

Zjistit víc o ochraně osobních údajů na našem webu