Vyrazili jsme na konferenci memoQfest 2023. Jaká byla?

9. 8. 2023

Letos jsme se vůbec poprvé zúčastnili mezinárodní konference memoQfest, kterou už potřinácté organizovala přímo v Budapešti společnost memoQ, jež stejnojmenný CAT nástroj vyvíjí a poskytuje. Naši překladatelskou agenturu reprezentovaly dvě kolegyně:

  • Tereza Dostálová – zastává u nás roli experta na práci v CAT nástroji memoQ;
  • Daniela Skačanová – vedoucí anglického oddělení.

Společnost memoQ působí na trhu překladů a lokalizací téměř 20 let. Dává si záležet na vývoji svého CAT nástroje a pružně reaguje na požadavky jeho uživatelů. Lidé z memoQ v průběhu konferenčních workshopů opakovaně zdůrazňovali, jak důležitá je pro ně zpětná vazba uživatelů a sdílení zkušeností přes jejich Idea Portal. Ten vznikl právě za účelem sběru dat k nepřetržitému zlepšování jejich CAT softwaru pro překladatele a agentury.

Terka s Dančou si z Budapešti odnesly samé skvělé dojmy. Moc se jim líbila organizace konference, kde vše šlapalo jako švýcarské hodinky. Nadchnuly je také všechny workshopy a přednášky, protože se zabývaly nejžhavějšími tématy z oboru jazykových služeb.

Kromě představení vychytaných funkcí samotného CAT nástroje si naše kolegyně nejvíce pochvalovaly také přednášky o:

  • Nejnovějších trendech kolem strojového překladu;
  • Efektivnějších způsobech technického zpracování překladu titulků;
  • Roli AI v budoucnosti našeho oboru;
  • I o tom, jak hezké básničky umí ChatGPT skládat o MT post-editingu (úpravě strojového překladu). :-)

Velkou poklonu si zasloužil také doprovodný program. Ten se odehrál v krásných prostorách Budínského hradu i paláce Vigadó a nabídl mnoho příležitostí k poznávání dalších profesionálů z oboru a uvolněným setkáním.

MemoQfest 2023 nám přinesl spoustu inspirace do budoucna, řadu příjemných konverzací a jen ty nejlepší dojmy z jeho organizátorů. Celý tým memoQ je parta profesionálů, kteří si stojí za svou prací a jsou otevření k dialogu s uživateli svého nástroje. Moc rádi se s nimi setkáme i příští rok!

Terka s Dankou se už teď těší na další ročník konference memoQfest

Jen vteřinku, prosím

Abyste tu pohodlně našli vše o našich jazykových službách, používáme nezbytné soubory cookies. Když povolíte i ty marketingové, občas na vás někde vyskočí naše reklama. :-)

Zjistit víc o ochraně osobních údajů na našem webu